Také vás mnohdy pobaví staré filmy, ve kterých hospodyně sáhne do tajného hrníčku a přepočítá si své úspory? Jak to měli ti lupiči v dobách minulých jednoduché, že? Takový hrníček měla totiž téměř každá hospodyňka. A zloděj šel tedy většinou najisto.
o Možná, že i vy máte svou tajnou skrýš, ve které schováváte našetřené peníze.
Většinou to ale bývá takzvaná bezpečnostní zásoba, kdyby se něco přihodilo.
· Pokud máme větší obnos, pak ho jistě nenecháváme bez ochrany.
· A pokud máme ještě větší obnos, tak ho můžeme investovat do něčeho rozumného, co se nám později zúročí.
· Nebo našim dětem.
Při rozhodování, kam finance uložit, hraje jistou roli také to, jestli se jedná o uložení dlouhodobé nebo se domníváme, že bychom mohli peníze v blízké budoucnosti potřebovat. V případě, že chcete mít jistotu okamžité dostupnosti svých finančních prostředků, je jistě jedno z nejlepších řešení využít spořící účet. Mezi jeho výhody patří i to, že vedení bývá zdarma a oproti běžným účtům máte šanci na získání nějakého slušnějšího úroku. Úroky se připisují buď denně, měsíčně nebo čtvrtletně. Navíc máte spořící účet pojištěn do výše sta tisíc eur.
Čím více peněz, tím větší výběr
Jestliže se vaše úspory vyšplhaly na milión a více korun, pak můžete investovat do nemovitostí. To je dnes celkem oblíbené. Zisk z pronájmu je totiž téměř okamžitý.
o Podle odborníků je na menších městech výhodnější pronajímat bytové prostory a v centrech větších měst zase komerční.
Další možností, jak své peníze rozmnožit, je nákup akcií. Pokud se v této oblasti příliš neorientujete, pak je dobré oslovit investiční společnost, která to udělá za vás. Je to sice za nějaký poplatek, ale máte alespoň jistotu, že nešlápnete vedle. Každý odborník na tuto problematiku také ví, že kurzy procházejí velkými výkyvy. Proto je rozumnější investice alespoň na dobu pěti let.